Bilgiler alınıyor...

Asgari Ücret Tarifesi Hakkında - 08.01.2020

Değerli Meslektaşımız,

Birliğimizin en temel amacı gayrimenkul ve finans sektörlerinin en önemli unsurlarından biri olan “gayrimenkul değerleme uzmanlığı” mesleğinin hak ve yararlarını korumaktır. Henüz 10 yıllık bir geçmişe sahip olan Birliğimiz geçen zaman içerisinde meslek kurallarını oluşturmuş, mesleğin icrasına yönelik uluslararası değerleme standartları getirmiş, ülkemizi dünyadaki diğer muadil kuruluşlar nezdinde temsil eder aşamaya gelmiştir. Öyle ki 100 yılı aşkın süredir faaliyette bulunan diğer meslek birliklerine oranla, çok kısa sürede henüz dördüncü yılında ücret tarifesine sahip olmuştur.

Birlik Yönetim Kurulu olarak 21.06.2019 tarihi itibari ile göreve gelmiş bulunmaktayız. Günümüze kadar geçen süreçte hep yapıcı, artarak devam eden çalışma temposu ile seçim öncesinde vaad ettiğimiz, önceki dönemlerde eksikliğini hissettiğimiz konularda iyileştirmeler yapmaya gayret gösterdik.

Hala aynı heyecanı yaşıyoruz.

Bilindiği üzere 2020 yılı için uygulanacak değerleme ücretleri 07.01.2020 tarihi itibariyle Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. Birlik olarak verdiğimiz resmi görüşte, %45 oranında artış ve kırılım cetvelinde değişiklikler talep edilmiş ve gerekçeleri sunulmuştur. Yürürlüğe giren tarifede yapılan artışların, sektörümüzün maliyet artışlarını karşılamayacak ölçüde olduğu görülmektedir. Bu konuda Üyelerimizin eleştirilerini ve tepkilerini de anlayışla karşılıyoruz.

Yönetim Kurulu olarak gerek meslek komitelerimizle gerekse üyelerimizle yetkilerimizi paylaşarak tüm yönetsel süreçleri şeffaf olarak yönetmeye çalışıyoruz. Yapıcı tüm eleştiri ve önerileri her platformda almaya hazır olduğumuzu, Üyelerimizin kayıplarını telafi edecek yeni uygulamalar üzerinde çalıştığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Saygılarımızla,

TDUB Yönetim Kurulu