Bilgiler alınıyor...

Personel İlanı – Değerlendirme Komitesi – 21.01.2020

Sayın Üyemiz,

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Değerlendirme Komitesi’nde görevlendirmek üzere Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Personel ve Teşkilat Yönetmeliği ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Mesleki Çalışma Komitelerinin Kuruluş, Çalışma ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesince personel alımı yapılacaktır.

Değerlendirme Komitesi, Birlik Üyeleri arasında veya Birlik Üyeleri ile müşterileri arasında değerleme hizmetleri konusunda ortaya çıkabilecek uyuşmazlıkların çözümüne yardımcı olmak, itiraza konu değerleme raporları ile disiplin komitesinin görev alanına girmeyen ve mesleğin icrasına ilişkin konularda Birlik üyelerine ilişkin şikâyetleri değerlendirmek, Sermaye Piyasası Kurulu ya da Yönetim Kurulu tarafından tevdi edilen kalite kontrol ve denetim görevini gerçekleştirerek sonucu hakkında ilgilileri bilgilendirmek görev tanımını içermektedir.

Değerlendirme Komitesi Üyelerinin, üye tam sayısının yarısından bir fazlasının Birlik üyesi değerleme uzmanı olması zorunludur. Değerlendirme Komitesi Üyeleri, görev yaptıkları süre içinde, herhangi bir değerleme kuruluşunda ortak veya çalışan olamayacakları gibi, hiçbir surette değerleme faaliyetinde de bulunamazlar.

Başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan şartlar aşağıda yer almaktadır:

Aranan Nitelikler

  • Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren bölümlerinden lisans seviyesinde mezun,
  • Gayrimenkul Değerleme, Hukuk alanında en az 5 yıllık mesleki iş tecrübesine sahip,
  • Tercihen iyi derecede İngilizce bilen,
  • MS Office programlarını ileri derecede kullanabilen,
  • Planlama, organizasyon ve yönetim yetkinliği kuvvetli,
  • Takım çalışmasına yatkın, insan ilişkileri güçlü, enerjisi yüksek, pozitif ve güler yüzlü, dış görünümüne özen gösteren,
  • İletişim yönü kuvvetli, çözüm odaklı ve analitik düşünen,
  • Yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek, yurt içi seyahat engeli olmayan,
  • Askerlik hizmetini tamamlamış (erkek adaylar için)

Başvuruda bulunmak isteyen adayların Ek_1’de yer alan başvuru formunu, 31.01.2020, Cuma günü mesai bitimine kadar info@tdub.org.tr e-posta adresine iletmeleri gerekmektedir.

Ek_1: Başvuru Formu

Not: Birliğe karşı yasal yükümlülüklerini yerine getirmemiş Birlik üyeleri ile son iki yıl içerisinde Birliğin disiplin hükümleri çerçevesinde disiplin cezası almış olanlar komite üyesi olarak atanamazlar.

Saygılarımızla,

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği