Bilgiler alınıyor...

ICREDM2020 II. Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı - 03.02.2020

Sayın Üyemiz,

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yeşim TANRIVERMİŞ’in görev yaptığı Ankara Üniversitesi Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Bölümü tarafından 30 Ocak - 2 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleştirilen İkinci Uluslararası Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Konferansı’na Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Encan AYDOĞDU, Başkanvekili Sayın Tuyan ULUGTURHAN, Genel Sekreter Sayın Doruk KARŞI ve 4 kişilik bir heyetle katılım sağlanmıştır.

Ana teması, "Kent Ekonomisi, Değer Esaslı İmar Uygulamaları, Gayrimenkul Geliştirme, İslami finans ve Gayrimenkul Finansmanı” olan, Türkiye’de sektörün başını çeken isimlerin, dünya çapında akademisyenlerin ve IVSC, FRICS ve Waarderingkamer gibi Uluslararası gayrimenkul değerleme kuruluşlarının temsilcilerinin konuşmacı olduğu konferans, üç gün sürmüş olup, yüksek katılımla sona ermiştir.

Birliğimiz Başkanı Sayın Encan AYDOĞDU, Konferansın ikinci günü gerçekleşen “Gayrimenkullerin Vergilendirilmesi ve Toplu Değerleme – II” konulu oturumun, onur konuğu olarak açılışını gerçekleştirmiş olup, oturum sonunda konuşmacılara katılım sertifikalarını takdim etmiştir.

Konferansın ikinci günü gerçekleşen “Gayrimenkul Piyasaları ve Aktörleri” isimli oturumda Birliğimiz Başkanvekili Sayın Tuyan ULUGTURHAN konuşmacı olarak katılmıştır. ULUGTURHAN konuşmasında, gayrimenkul sektöründe Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği’nin yeri ve önemine değinmiştir.

Türkiye’nin önemli kamu kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin, bakanlar, belediye başkanları ve Ankara Üniversitesi ile işbirliği içinde olunan kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve çalışanları ile yerli ve yabancı birçok akademisyen, uzman ve gayrimenkul sektörü ile ilişkisi bulunan, kamu ve özel sektörden birçok katılımcının katılım sağladığı konferansta, kentsel mekanı yeniden yapılandırma, imar uygulama yöntemleri, imar uygulama sorunlarının azaltılması, değer esaslı ve karma imar uygulama yöntemleri, tekil ve toplu değerleme, konut, ticari ve özellikli gayrimenkul pazarlarının düzenlenmesi, gayrimenkul yatırımları, finansmanı, menkul kıymetleştirme ve gayrimenkul sektöründe İslami Finans uygulamaları ve teorisi konuları ele alınmıştır.


Saygılarımızla,
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği