Bilgiler alınıyor...

Resmi Kurum Araştırmalarında Belediyelerin Gün ve Saat Uygulamaları Hakkında - 16.06.2020

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere üyelerimizin resmi kurum araştırmaları sırasında özellikle ilçe belediyeleri başta olmak üzere, gün ve saat uygulamaları bilgiye ulaşma konusunda büyük zorluklar yaşatmaktadır.   Covid-19 salgıyla mücadele ettiğimiz bugünlerde, değerleme faaliyetleri gerçekleştirilirken fiziki dosya incelemeleri önemli sorunlar yaratmıştır.

Tüm bu nedenlerle İçişleri Bakanlığı ile iletişime geçilmiş, resmi yazı ile istek ve önerilerimiz iletilmiştir.  Ayrıca birçok ilçe belediyesi ile görüşmeler yapılmış, dijital arşivi olan bazı ilçe belediyelerinde üyelerimizle değerleme faaliyetleri kapsamında dijital dosya paylaşımı yapılması sağlanmıştır.

Ülkemizin Ekonomik İstikrar Kalkanı Tedbirleri kapsamında yapmış olduğu kredi kampanyaları nedeniyle, üyelerimizin işlerinde yüksek artışlar görülmektedir. Vatandaşlarımızın Ekonomik İstikrar Kalkanı Tedbirleri kapsamında kredi kampanyalarından hızlı ve maksimum düzeyde faydalanabilmesi için değerleme sektörü olarak özverili şekilde mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaktayız. Vatandaşların kredi kampanyalarından gecikmesiz şekilde faydalanabilmeleri için İçişleri Bakanlığı ve birçok belediye ile Birliğimiz görüşmelerini sürdürmektedir. Görüşmelerimiz neticesinde dijital arşive geçen tüm belediyelerimize ilgi ve yardımları için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği